• DELMAR – VIDURŽEMIO JŪROS DVELKSMAS VISADA SU JUMIS!

  Mes visada laukiame vasaros, norėdami ne tik pailsėti, bet ir pataisyti savo bei savo vaikų sveikatą. Juk visi žino: kad vaikai būtų sveiki, vasarą juos reikia nuvežti prie jūros. Tačiau anaiptol ne visiems tėvams pavyksta tai padaryti, ypač šiandien. Dabar galėsite mėgautis sveikatai naudinga jūros gaiva bet kuriuo metų laiku!

 • DELMAR – VIDURŽEMIO JŪROS DVELKSMAS JŪSŲ RANKOSE!

  Mes visada laukiame vasaros, norėdami ne tik pailsėti, bet ir pataisyti savo bei savo vaikų sveikatą. Juk visi žino: kad vaikai būtų sveiki, vasarą juos reikia nuvežti prie jūros. Tačiau anaiptol ne visiems tėvams pavyksta tai padaryti, ypač šiandien. Dabar galėsite mėgautis sveikatai naudinga jūros gaiva bet kuriuo metų laiku!

LAISVO KVĖPAVIMO PER NOSĮ REIKŠMĖ

Kvėpavimas, ko gero, yra pats svarbiausias mūsų gyvenimo procesas. Kvėpuojant mūsų organizmas, kiekviena jo ląstelė, gauna deguonį, be kurio neįmanomi medžiagų apykaitos procesai, ląstelių ir audinių funkcionavimas bei atstatymas.

Be maisto žmogus gali pragyventi mėnesį, be vandens – savaitę, be miego – keletą dienų, o be deguonies jis nepragyventų nė 3 ar 5 minučių.

Paprastai visas oras į organizmą patenka per „įeiginius vartus“ – nosį.

Nosis ne tik praleidžia orą į kvėpavimo takus, bet ir daro jį „draugiškesnį“ mūsų organizmui. Ji:

– išvalo orą nuo dulkių ir mikroorganizmų

Oras, kuriuo kvėpuojame, deja, nėra sterilus. Be gyvenimui būtino deguonies mes įkvepiame daugybę dulkių, bakterijų ir alergenų. Patekę į organizmą, visi jie gali sukelti įvairių nepageidaujamų procesų. Kad to neatsitiktų, nosis yra aprūpinta keletu apsauginių savybių.

Nosies vidus padengtas gleivine, kurios ląstelių membranos turi tam tikras mikroišaugėles – pūkelius, arba blakstienėles. Jos juda tam tikra kryptimi, gaudo dulkių daleles ir perneša jas iš nosies ertmės, šitaip ją valydamos ir saugodamos. Optimaliausios sąlygos blakstienėlių funkcionavimui yra 28–33 °С nosies gleivinės temperatūra ir pakankama drėgmė. Esant 7–10 °С gleivinės temperatūrai arba nesant pakankamai drėgmės blakstienėlės negali judėti.

Taip pat gleivinėje yra specialios, taurinės (jos iš tiesų savo forma primena taures), ląstelės. Jos išskiria gleives, kurios padengia visą vidinį nosies paviršių. Ore esantys svetimkūniai, patekę į nosies ertmę įkvepiant, prilimpa prie šio „gleivių apdangalo“, o judančios blakstienėlės perneša juos į ryklę, neleisdamos jiems patekti į kvėpavimo takus ir plaučius.

Būtina pažymėti, kad nosies gleivėse, arba tiksliau „sekrete“, yra vietinių imuninių medžiagų (lizocimo, laktoferino ir antikūnių), kurios užtikrina specifinę ir nespecifinę imuninę apsaugą ir naikina bakterijas bei virusus.

Jei gleivių išskiriama nepakankamai, gleivinė tampa tarsi išsausėjusi, nepadengta; dėl to prasideda įvairūs patologiniai procesai, nes nesant gleivių – natūralaus užkardo, kenksmingi svetimkūniai nekliudomi įsiskverbia vidun ir sukelia uždegimus bei ligas.

– sušildo orą

Žemesnė nei kūno oro temperatūra gali neigiamai paveikti kvėpavimo takų gleivinę, sukeldama mikroįtrūkimus. Oro takus dengianti gleivinė veikia lyg apsauginis užkardas, neleidžiantis ligų sukėlėjams patekti į ląsteles ir sukelti uždegimą. Jeigu gleivinė pažeista, jeigu joje yra mikroįtrūkimų ir žaizdelių – atsiveria kelias infekcijai ir susirgimams.

– drėkina orą

Įrodyta, kad apie ¾ nosies gleivinės išskyrų skysčio sunaudojama įkvepiamo oro drėkinimui, o likusi ketvirtoji dalis – gleivinės drėkinimui ir blakstienėlėms. Sausas oras, dideliu greičiu praeidamas pro kvėpavimo takus, taip pat gali pažeisti gleivinę ir padidinti užsikrėtimo pavojų.

Todėl sveikam kvėpavimo sistemos funkcionavimui labai svarbus laisvas kvėpavimas per nosį

DELMAR nosies purškalas su Viduržemio jūros vandeniu efektyviai išvalo nosies ertmę ir palaiko normalią fiziologinę gleivinės būklę. Praplaunant šiuo purškalu vaikų nosį suskystinama gleivinė, suaktyvinama gleivių gamyba, o tai savo ruožtu išvalo ir sudrėkina įkvepiamą orą..

Į nosies purškalo sudėtį įeinantys mikroelementai pagerina epitelio blakstienėlių virpėjimą – šitaip sumažėja tikimybė, kad į nosies gleivinę ir sinusus pateks infekcinės bakterijos ar virusai. Yra žinoma, kad,

Mg(Magnis) – aktyvuoja nosies gleivinės blakstienėlių judėjimą;
I(Jodas) + mikroelementai – skatina specialias (taurines) gleivinės ląsteles išskirti daugiau apsauginių gleivių;
INaCl (Jodas, natrio chloridas) – naikina bakterijas, veikia antiseptiškai;
Zn (Cinkas, selenas) – stimuliuoja specifinių imuninių medžiagų (lizocimo, interferonų ir imunoglobulinų) gamybą, padidina apsaugines gleivinės savybes.

DELMAR nosies purškalas su jūros vandeniu bus jūsų pagalbininku kiekvieną dieną!

 • DELMAR izotoninis jūros vandens tirpalas

  bottle1111
  • išsausėjusiai nosies gleivinei drėkinti;
  • peršalimo ir kitų nosies ertmės uždegiminių ligų gydymui bei profilaktikai;
  • kasdienei nosies ertmės higienai.

   

  Sužinoti daugiau
  DELMAR nosies purškalas su izotoniniu Viduržemio jūros vandens tirpalu. Izotoninis reiškia turintis tokią pačią druskų koncentraciją kaip ir žmogaus organizmas. Izotoninis jūros vanduo palaiko normalią nosies gleivinės būklę. Tirpalas padeda suskystinti gleives ir normalizuoja jų gamybą.
 • DELMAR hipertoninis jūros vandens tirpalas

  bottle221
  • nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant sloga ar sinusitu;
  • nosies ertmės ir sinusų uždegiminių ligų gydymui bei profilaktikai;
  • apsaugai nuo pagrindinių kvėpavimo ligų sukėlėjų.

   

  Sužinoti daugiau
  DELMAR nosies purškalas su hipertoniniu Viduržemio jūros vandens tirpalu, pasižyminčiu padidinta mineralinių druskų koncentracija. Dėl osmosinio slėgio skirtumo hipertoninis tirpalas ištraukia skysčių perteklių iš tarpląstelinės erdvės ir mažina nosies gleivinės paburkimą.